moduł #1 Wprowadzenie do nanotechnologii Przegląd nanotechnologii, jej definicja, historia i znaczenie we współczesnej nauce i technologii.
moduł #2 Nanomateriały i ich właściwości Wprowadzenie do nanomateriałów, ich klasyfikacji oraz wyjątkowych właściwości (optycznych, elektrycznych, cieplnych i mechanicznych), które umożliwiają ich zastosowanie w energetyce.
moduł #3 Wyzwania i szanse w dziedzinie energetyki Przegląd globalnych wyzwań energetycznych, celów w zakresie zrównoważonej energii i roli nanotechnologii w rozwiązywaniu problemów energetycznych.
moduł #4 Nanotechnologia w energetyce słonecznej Zastosowania nanotechnologii w ogniwach słonecznych, obejmujące materiały nanostrukturalne, wzmocnienie plazmoniczne i urządzenia nanofotoniczne.
moduł #5 Materiały nanostrukturalne do magazynowania energii Zastosowania materiałów nanostrukturalnych w bateriach, superkondensatorach i ogniwach paliwowych, w tym synteza i charakterystyka nanomateriałów.
moduł #6 Nanotechnologia w ogniwach paliwowych Rola nanotechnologii w rozwoju ogniw paliwowych, w tym katalizatorów nanostrukturalnych, membran i elektrod.
moduł #7 Zbieranie energii przy użyciu nanotechnologii Zastosowania nanotechnologii w pozyskiwaniu energii, w tym w urządzeniach piezoelektrycznych, termoelektrycznych i elektromagnetycznych.
moduł #8 Nanotechnologia w zarządzaniu energią cieplną Zastosowania nanotechnologii w zarządzaniu energią cieplną, obejmujące materiały nanostrukturalne do transferu ciepła, izolacji cieplnej i chłodzenia termoelektrycznego.
moduł #9 Kataliza wspomagana nanomateriałami do zastosowań energetycznych Rola nanotechnologii w katalizie w zastosowaniach energetycznych, w tym katalizatorów nanostrukturalnych do przetwarzania paliw i konwersji energii.
moduł #10 Nanopłyny i nanolubricanty w systemach energetycznych Zastosowania nanopłynów i nanośrodków smarnych w systemach energetycznych, w tym ich synteza, właściwości i wydajność.
moduł #11 Wychwytywanie i wykorzystywanie dwutlenku węgla przy użyciu nanotechnologii Rola nanotechnologii w wychwytywaniu i wykorzystaniu dwutlenku węgla, w tym materiałów nanostrukturalnych do wychwytywania i konwersji CO2.
moduł #12 Nanotechnologia w energetyce jądrowej Zastosowania nanotechnologii w energetyce jądrowej, w tym materiały nanostrukturalne dla paliw reaktorowych, osłon i gospodarki odpadami.
moduł #13 Bezpieczeństwo i wpływ na środowisko nanotechnologii w energetyce Dyskusja na temat bezpieczeństwa i wpływu na środowisko nanotechnologii w zastosowaniach energetycznych, w tym ocena ryzyka i strategie jego łagodzenia.
moduł #14 Skalowalność i komercjalizacja technologii nanoenergetycznych Wyzwania i szanse związane ze zwiększaniem skali technologii nanoenergetycznych, w tym strategie redukcji kosztów, produkcji i komercjalizacji.
moduł #15 Studia przypadków: udane zastosowania nanotechnologii w energetyce Rzeczywiste przykłady udanych zastosowań nanotechnologii w energetyce, obejmujące rozwój produktów, analizę rynku i trendy branżowe.
moduł #16 Polityka i regulacja nanotechnologii w energetyce Przegląd polityki i ram regulacyjnych regulujących nanotechnologię w energetyce, obejmujący współpracę międzynarodową i najlepsze praktyki.
moduł #17 Rozważania etyczne w badaniach i rozwoju nanoenergii Dyskusja na temat zagadnień etycznych związanych z badaniami i rozwojem nanoenergii, w tym odpowiedzialnej innowacji, zaangażowania społeczeństwa i udziału stron zainteresowanych.
moduł #18 Przyszłe kierunki i pojawiające się trendy w nanoenergii Wizja przyszłości nanotechnologii w energetyce, obejmująca nowe trendy, kierunki badań i potencjalne przełomy.
moduł #19 Modelowanie obliczeniowe i symulacja w nanoenergii Wprowadzenie do modelowania obliczeniowego i technik symulacyjnych w badaniach nanoenergii, obejmujących teorię funkcjonału gęstości i dynamikę molekularną.
moduł #20 Charakterystyka i metrologia nanotechnologii w energetyce Omówienie technik charakteryzacji i metrologii nanomateriałów w zastosowaniach energetycznych, obejmujących mikroskopię elektronową, spektroskopię i dyfrakcję.
moduł #21 Systemy magazynowania energii: baterie i superkondensatory Głęboka eksploracja materiałów nanostrukturalnych w systemach magazynowania energii, w tym bateriach i superkondensatorach.
moduł #22 Ogniwa słoneczne i systemy fotowoltaiczne Szczegółowa analiza materiałów nanostrukturalnych w ogniwach słonecznych i systemach fotowoltaicznych, w tym ogniwach cienkowarstwowych i ogniwach koncentratorowych.
moduł #23 Ogniwa paliwowe i elektrolizery Głęboka eksploracja materiałów nanostrukturalnych w ogniwach paliwowych i elektrolizerach, w tym w ogniwach paliwowych z membraną wymiany protonów i ogniwach paliwowych z tlenkiem stałym.
moduł #24 Materiały i urządzenia termoelektryczne Szczegółowa analiza materiałów nanostrukturalnych w urządzeniach termoelektrycznych, w tym generatorach termoelektrycznych i chłodnicach.
moduł #25 Nanotechnologia w bioenergii i biopaliwach Zastosowania nanotechnologii w bioenergii i biopaliwach, w tym katalizatory nanostrukturalne i ogniwa biopaliwowe.
moduł #26 Nanotechnologia w energetyce geotermalnej Rola nanotechnologii w energetyce geotermalnej, w tym wspomagane systemy geotermalne i materiały nanostrukturalne do transferu ciepła.
moduł #27 Nanotechnologia w efektywności energetycznej i zastosowaniach budowlanych Zastosowania nanotechnologii w efektywności energetycznej i budownictwie, w tym materiały nanostrukturalne do izolacji i powłok okiennych.
moduł #28 Nanotechnologia w pojazdach elektrycznych i systemach Vehicle-to-Grid (V2G) Rola nanotechnologii w pojazdach elektrycznych i systemach pojazd-sieć, w tym materiałów nanostrukturalnych do akumulatorów i magazynowania energii.
moduł #29 Nanotechnologia w zastosowaniach energetycznych w lotnictwie i obronie Zastosowania nanotechnologii w lotnictwie i obronie, w tym materiały nanostrukturalne do magazynowania i wytwarzania energii.
moduł #30 Podsumowanie i zakończenie kursu Planowanie kolejnych kroków w karierze w obszarze Zastosowań Nanotechnologii w Energetyce